- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176071 Linde E-15-02 (386)
176071
Linde E-15-02 (386)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 1500 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2019 |
| Pagbasa ng Metro | 4697 |
| Mast | Dalawahang freelift |
| Taas ng pag-angat | 314 cm |
| Pinababang taas (cm) | 210 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 24 |
| Battery ampere hour | 1000 |
| Battery year of manufacture | 2019 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 18x7-8 |
| Tyre size rear | 15x4,5-8 |
| Timbang | 3105 kg |
| Details | 3 hydraulic functions, new rear tyres |
| Attachment types | Sideshift |