- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176033 Jungheinrich EFG-540-S
176033
Jungheinrich EFG-540-S
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 4000 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2017 |
| Pagbasa ng Metro | 9601 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 530 cm |
| Pinababang taas (cm) | 250 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 930 |
| Battery year of manufacture | 2018 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 250-15 |
| Tyre size rear | 21x8-9 |
| Timbang | 7138 kg |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |