- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176013 Linde E-16-P-02 (386)
176013
Linde E-16-P-02 (386)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 1600 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2020 |
| Pagbasa ng Metro | 5886 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 410 cm |
| Pinababang taas (cm) | 192 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Pedal | Dual pedal |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 625 |
| Battery year of manufacture | 2020 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 180/70-8 |
| Tyre size rear | 150/75-8 |
| Timbang | 4159 kg |
| Details | 4 hydraulic functions, new forks |
| Attachment types | Sideshift |