- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176008 Mitsubishi FD-18-NT
176008
Mitsubishi FD-18-NT
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 1800 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2018 |
| Pagbasa ng Metro | 15320 |
| Mast | Dalawahang freelift |
| Taas ng pag-angat | 330 cm |
| Pinababang taas (cm) | 210 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 6.50-10 |
| Tyre size rear | 5.00-8 |
| Timbang | 2950 kg |
| Details | 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |