- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175989 Toyota 8-FG-80-N
175989
Toyota 8-FG-80-N
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 8000 kg |
|---|---|
| Makina | LP Fuel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2019 |
| Pagbasa ng Metro | 13784 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 330 cm |
| Pinababang taas (cm) | 268 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 8.25-15 |
| Tyre size rear | 8.25-15 |
| Timbang | 10390 kg |
| Fork length | 200 cm |
| Details | 4 hydraulic functions, new rear tyres |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |