- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175969 Toyota 40-8-FD-50-N
175969
Toyota 40-8-FD-50-N
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 5000 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2020 |
| Pagbasa ng Metro | 12462 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 330 cm |
| Pinababang taas (cm) | 256 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 300-15 |
| Tyre size rear | 7.00-12 |
| Timbang | 8057 kg |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |