- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175965 Toyota 8-FG-45-N
175965
Toyota 8-FG-45-N
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 4500 kg |
|---|---|
| Makina | LP Fuel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2016 |
| Pagbasa ng Metro | 15289 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 500 cm |
| Pinababang taas (cm) | 328 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 8.25x15 |
| Tyre size rear | 7.00x12 |
| Timbang | 8255 kg |
| Fork length | 120 cm |
| Details | new rear tyres, cabin, heating, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |