- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175931 Toyota 72-8-FD-30
175931
Toyota 72-8-FD-30
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 3000 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2019 |
| Pagbasa ng Metro | 2596 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 400 cm |
| Pinababang taas (cm) | 265 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 28x9-15 |
| Tyre size rear | 6.50-10 |
| Timbang | 4550 kg |
| Details | 3 hydraulic functions, exclusively for sale outside the EU |
| Attachment types | Sideshift |