- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175905 Toyota 40-8-FD-45-N
175905
Toyota 40-8-FD-45-N
Unique properties
- Low hours
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 5000 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2020 |
| Pagbasa ng Metro | 1392 |
| Mast | Dalawahang freelift |
| Taas ng pag-angat | 350 cm |
| Pinababang taas (cm) | 245 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 300-15 |
| Tyre size rear | 7.00-12 |
| Timbang | 7060 kg |
| Details | 4 hydraulic functions, heating, cabin |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |