- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175898 Toyota 40-8-FD-50-N
175898
Toyota 40-8-FD-50-N
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 5000 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2018 |
| Pagbasa ng Metro | 2799 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 450 cm |
| Pinababang taas (cm) | 328 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 300-15 |
| Tyre size rear | 7.00-12 |
| Timbang | 7910 kg |
| Fork length | 240 cm |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |