- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175895 Combilift CBE-3000
175895
Combilift CBE-3000
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 3000 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2019 |
| Pagbasa ng Metro | 1458 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 555 cm |
| Pinababang taas (cm) | 245 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 930 |
| Battery year of manufacture | 2019 |
| Tyre type front | Cushion |
| Tyre type rear | Cushion |
| Timbang | 7184 kg |
| Fork length | 115 cm |
| Details | 4ws, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Fork Positioner |