- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175871 Toyota 02-8-FDF-30
175871
Toyota 02-8-FDF-30
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 3000 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Taon ng konstruksiyon | 2019 |
| Pagbasa ng Metro | 4679 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 470 cm |
| Pinababang taas (cm) | 222 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 28x9-15 |
| Tyre size rear | 6.50-10 |
| Timbang | 4650 kg |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions, new front tyres, new rear tyres |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |