- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175856 Yale GDP-20-LX-E-2200
175856
Yale GDP-20-LX-E-2200
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 2000 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2016 |
| Pagbasa ng Metro | 5308 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 473 cm |
| Pinababang taas (cm) | 215 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 6.50-10 |
| Tyre size rear | 18x7-8 |
| Timbang | 3200 kg |
| Details | 3 hydraulic functions, new seat |
| Attachment types | Sideshift |