- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175854 Mitsubishi FG-20-NT
175854
Mitsubishi FG-20-NT
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 2000 kg |
|---|---|
| Makina | LP Fuel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2014 |
| Pagbasa ng Metro | 1091 |
| Mast | Dalawahang freelift |
| Taas ng pag-angat | 330 cm |
| Pinababang taas (cm) | 210 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Pneumatic |
| Tyre type rear | Pneumatic |
| Tyre size front | 6.50x10 |
| Tyre size rear | 5.00x8 |
| Timbang | 3120 kg |
| Details | 3 hydraulic functions, new seat, new forks |
| Attachment types | Sideshift |