- Home
- Products
- Mga reach truck
- 175845 Toyota RRE-160-M
175845
Toyota RRE-160-M
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 1600 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2015 |
| Pagbasa ng Metro | 3346 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 630 cm |
| Pinababang taas (cm) | 272 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 465 |
| Battery year of manufacture | 2015 |
| Timbang | 3005 kg |
| Details | new forks, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |