- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175830 Jungheinrich DFG-15-AE
175830
Jungheinrich DFG-15-AE
This product has been sold
Basic product – Offered in original as-is conditions, without cleaning or optical enhancements.
Specifications
| Kapasidad | 1500 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 1992 |
| Pagbasa ng Metro | 8232 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 370 cm |
| Pinababang taas (cm) | 245 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 6.50-10 |
| Tyre size rear | 5.00-8 |
| Timbang | 2940 kg |
| Details | 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |