- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175792 Doosan D-35-C-7
175792
Doosan D-35-C-7
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 3500 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2020 |
| Pagbasa ng Metro | 1 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 482 cm |
| Pinababang taas (cm) | 230 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 250-15 |
| Tyre size rear | 6.50-10 |
| Timbang | 5156 kg |
| Details | 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |