- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175775 Toyota 8-FBMT-50
175775
Toyota 8-FBMT-50
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 5000 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2021 |
| Pagbasa ng Metro | 3199 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 450 cm |
| Pinababang taas (cm) | 315 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 930 |
| Battery year of manufacture | 2021 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 355x45-15 |
| Tyre size rear | 225x75-10 |
| Timbang | 8655 kg |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions, new front tyres, new rear tyres |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |