- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175758 Toyota 8-FBMT-30
175758
Toyota 8-FBMT-30
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 3000 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2021 |
| Pagbasa ng Metro | 6465 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 450 cm |
| Pinababang taas (cm) | 280 cm |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 775 |
| Battery year of manufacture | 2021 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 250/60-12 |
| Tyre size rear | 18x7-5 |
| Timbang | 5827 kg |
| Details | new front tyres, new rear tyres, new forks, cabin, heating, 4 hydraulic functions |