- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175747 Toyota 8-FBMT-25
175747
Toyota 8-FBMT-25
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 2500 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2020 |
| Pagbasa ng Metro | 7840 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 330 cm |
| Pinababang taas (cm) | 225 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Pedal | Dual pedal |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 625 |
| Battery year of manufacture | 2020 |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Tyre size front | 225x75-10 |
| Tyre size rear | 180x70-8 |
| Timbang | 5034 kg |
| Fork length | 120 cm |
| Details | 4 hydraulic functions, new forks |