- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175746 Toyota 8-FBMKT-25
175746
Toyota 8-FBMKT-25
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 2500 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2020 |
| Pagbasa ng Metro | 2528 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 650 cm |
| Pinababang taas (cm) | 285 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 500 |
| Battery year of manufacture | 2020 |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Tyre size front | 225x75-10 |
| Tyre size rear | 180x70-8 |
| Timbang | 5404 kg |
| Fork length | 120 cm |
| Details | new forks, cabin, heating, 4 hydraulic functions |