- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175734 Toyota 8-FBMK-16-T
175734
Toyota 8-FBMK-16-T
Basic product – Offered in original as-is conditions, without cleaning or optical enhancements.
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 1600 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2019 |
| Pagbasa ng Metro | 16060 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 470 cm |
| Pinababang taas (cm) | 215 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 625 |
| Battery year of manufacture | 2019 |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Tyre size front | 180x70-8 |
| Tyre size rear | 150x75-8 |
| Timbang | 3394 kg |
| Details | 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |