- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175720 Kalmar ECG-80-6
175720
Kalmar ECG-80-6
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 8000 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2021 |
| Pagbasa ng Metro | 8741 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 450 cm |
| Pinababang taas (cm) | 345 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 1550 |
| Battery year of manufacture | 2021 |
| Tyre type front | Double SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 8.25-15 |
| Tyre size rear | 8.25-15 |
| Timbang | 12790 kg |
| Fork length | 218 cm |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |