- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175717 Toyota 02-8-FDJF-35
175717
Toyota 02-8-FDJF-35
Basic product – Offered in original as-is conditions, without cleaning or optical enhancements.
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 3500 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2016 |
| Pagbasa ng Metro | 3865 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 430 cm |
| Pinababang taas (cm) | 220 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 250-15 |
| Tyre size rear | 6.50-10 |
| Timbang | 5970 kg |
| Details | 4 hydraulic functions |