- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175711 Linde H-35-D-01 (393)
175711
Linde H-35-D-01 (393)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 3500 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2012 |
| Pagbasa ng Metro | 14150 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 466 cm |
| Pinababang taas (cm) | 218 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 250/75-12 |
| Tyre size rear | 225/75-10 |
| Timbang | 4940 kg |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |