- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175705 Hyundai 18-BT-7
175705
Hyundai 18-BT-7
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 1800 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Pagbasa ng Metro | 2929 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 700 cm |
| Pinababang taas (cm) | 300 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 18x7-8 |
| Tyre size rear | 15x4.5-8 |
| Timbang | 3373 kg |
| Details | 3 hydraulic functions, new front tyres |
| Attachment types | Sideshift |