- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175687 Toyota 40-8-FD-40-N
175687
Toyota 40-8-FD-40-N
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 4000 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2014 |
| Pagbasa ng Metro | 4775 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 400 cm |
| Pinababang taas (cm) | 275 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Pneumatic |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 250-15 |
| Tyre size rear | 7.00-12 |
| Timbang | 6954 kg |
| Fork length | 120 cm |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |