- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175674 Linde E-30-L-01 (387)
175674
Linde E-30-L-01 (387)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 3000 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2016 |
| Pagbasa ng Metro | 9291 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 468 cm |
| Pinababang taas (cm) | 220 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 625 |
| Battery year of manufacture | 2016 |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Tyre size front | 23x9-10 |
| Tyre size rear | 200x50-10 |
| Timbang | 5331 kg |
| Details | 4 hydraulic functions |