- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175644 Linde H-50-D-02 (394)
175644
Linde H-50-D-02 (394)
Basic product – Offered in original as-is conditions, without cleaning or optical enhancements.
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 5000 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Hydrostatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2022 |
| Pagbasa ng Metro | 6348 |
| Mast | Dalawahang freelift |
| Taas ng pag-angat | 313 cm |
| Pinababang taas (cm) | 240 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Pedal | Dual pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 315x70-15 |
| Tyre size rear | 250x70-15 |
| Timbang | 6444 kg |
| Fork length | 123 cm |
| Details | cabin, heating, 3 hydraulic functions, hourmeter confirmed |
| Attachment types | Rotating head |