- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175630 Toyota 02-8-FDF-25
175630
Toyota 02-8-FDF-25
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 2500 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2016 |
| Pagbasa ng Metro | 6068 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 330 cm |
| Pinababang taas (cm) | 212 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Monotrol |
| Tyre type front | Pneumatic |
| Tyre type rear | Pneumatic |
| Tyre size front | 7.00-12 |
| Tyre size rear | 6.00-9 |
| Timbang | 3750 kg |
| Details | 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |