- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175607 Doosan B-25-X-7
175607
Doosan B-25-X-7
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 2500 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2019 |
| Pagbasa ng Metro | 2471 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 473 cm |
| Pinababang taas (cm) | 216 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 620 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 23x10-12 |
| Tyre size rear | 18x7-8 |
| Timbang | 5030 kg |
| Details | 4 hydraulic functions, new rear tyres |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |