- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175600 Linde E-30-HL-01-600 (387)
175600
Linde E-30-HL-01-600 (387)
Basic product – Offered in original as-is conditions, without cleaning or optical enhancements.
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 3000 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2018 |
| Pagbasa ng Metro | 10327 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 369 cm |
| Pinababang taas (cm) | 245 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Pedal | Dual pedal |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 800 |
| Battery year of manufacture | 2018 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 23x10-12 |
| Tyre size rear | 200x50-10 |
| Timbang | 5837 kg |
| Details | 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |