- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175568 Toyota 40-8-FD-45-N
175568
Toyota 40-8-FD-45-N
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 4500 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2018 |
| Pagbasa ng Metro | 1816 |
| Mast | Dalawahang freelift |
| Taas ng pag-angat | 300 cm |
| Pinababang taas (cm) | 220 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Pneumatic |
| Tyre type rear | Pneumatic |
| Tyre size front | 300-15 |
| Tyre size rear | 7.00-12 |
| Timbang | 7200 kg |
| Fork length | 120 cm |
| Details | con, cabin, heating, 4 hydraulic functions, airconditionning |
| Attachment types | Sideshift, Fork positioner with reach forks |