- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175486 Toyota 62-8-FD-25
175486
Toyota 62-8-FD-25
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 2500 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2017 |
| Pagbasa ng Metro | 6348 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 300 cm |
| Pinababang taas (cm) | 200 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 7.00-12 |
| Tyre size rear | 6.00-9 |
| Timbang | 3680 kg |
| Details | exclusively for sale outside the EU, 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |