- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175451 Linde H-80-D-02-1100 (396)
175451
Linde H-80-D-02-1100 (396)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 8000 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Hydrostatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2015 |
| Pagbasa ng Metro | 10485 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 570 cm |
| Pinababang taas (cm) | 320 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Pedal | Dual pedal |
| Tyre type front | Double SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 300-15 |
| Tyre size rear | 300-15 |
| Timbang | 14350 kg |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions, new forks, hourmeter confirmed |