- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175449 Manitou MC-18-2
175449
Manitou MC-18-2
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 1800 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Hydrostatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2021 |
| Pagbasa ng Metro | 3920 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 370 cm |
| Pinababang taas (cm) | 199 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Pneumatic |
| Tyre type rear | Pneumatic |
| Tyre size front | 12.5/80-18 |
| Tyre size rear | 7.00-12 |
| Timbang | 3570 kg |