- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175430 Linde E-80-01-900 (1279)
175430
Linde E-80-01-900 (1279)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 8000 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2020 |
| Pagbasa ng Metro | 12329 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 375 cm |
| Pinababang taas (cm) | 326 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 1376 |
| Battery year of manufacture | 2019 |
| Tyre type front | Cushion |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 840/406-559 |
| Tyre size rear | 315/70-15 |
| Timbang | 15174 kg |
| Fork length | 240 cm |
| Details | cabin, heating, airconditionning, 4 hydraulic functions, new rear tyres |
| Attachment types | Sideshift, Double clamp |