- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175352 Linde E-20-PHL-02 (386)
175352
Linde E-20-PHL-02 (386)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 2000 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2017 |
| Pagbasa ng Metro | 14297 |
| Mast | Dalawahang freelift |
| Taas ng pag-angat | 354 cm |
| Pinababang taas (cm) | 235 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 200x50-10 |
| Tyre size rear | 16x6-8 |
| Timbang | 3710 kg |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |