- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175205 Linde H-120-D (359)
175205
Linde H-120-D (359)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 12000 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Hydrostatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2010 |
| Pagbasa ng Metro | 6548 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 550 cm |
| Pinababang taas (cm) | 410 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Dual pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | Pneumatic |
| Tyre size front | 12.00x20 |
| Tyre size rear | 10.00x20 |
| Timbang | 18140 kg |
| Fork length | 200 cm |
| Details | hourmeter confirmed, cabin, heating, 4 hydraulic functions, new forks |