- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175202 Toyota 02-8-FDF-30
175202
Toyota 02-8-FDF-30
This product has been sold
Specifications
| Kapasidad | 3000 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2011 |
| Pagbasa ng Metro | 21037 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 400 cm |
| Pinababang taas (cm) | 265 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Pneumatic |
| Tyre type rear | Pneumatic |
| Tyre size front | 28x9-15 |
| Tyre size rear | 6.50-10 |
| Timbang | 4860 kg |
| Fork length | 235 cm |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |