- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175141 Hyster S-5.5-FT
175141
Hyster S-5.5-FT
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 5500 kg |
|---|---|
| Makina | LP Fuel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2017 |
| Pagbasa ng Metro | 12503 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 620 cm |
| Pinababang taas (cm) | 293 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Cushion |
| Tyre type rear | Cushion |
| Timbang | 8160 kg |
| Fork length | 150 cm |
| Details | 4 hydraulic functions, new forks |