- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175119 Still R-60-40
175119
Still R-60-40
Basic product – Offered in original as-is conditions, without cleaning or optical enhancements.
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 4000 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 1999 |
| Pagbasa ng Metro | 3098 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 558 cm |
| Pinababang taas (cm) | 265 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 80 |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Tyre size front | 250-15 |
| Tyre size rear | 21x8-9 |
| Timbang | 6428 kg |
| Details | 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |