- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175072 Still RX-70-30-T
175072
Still RX-70-30-T
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 3000 kg |
|---|---|
| Makina | LP Fuel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2019 |
| Pagbasa ng Metro | 5404 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 440 cm |
| Pinababang taas (cm) | 215 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 23x9-10 |
| Tyre size rear | 21x8-9 |
| Timbang | 5000 kg |
| Details | 4 hydraulic functions |