- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175037 Linde H-40-D-01 (394)
175037
Linde H-40-D-01 (394)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 4000 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Hydrostatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2012 |
| Pagbasa ng Metro | 8756 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 407 cm |
| Pinababang taas (cm) | 220 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 355x45-15 |
| Tyre size rear | 250x70-15 |
| Timbang | 5995 kg |
| Details | 4 hydraulic functions, con, new forks |