- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175016 Manitou M-30-4
175016
Manitou M-30-4
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 3000 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2019 |
| Pagbasa ng Metro | 4537 |
| Mast | Tatluhang wideview |
| Taas ng pag-angat | 450 cm |
| Pinababang taas (cm) | 298 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Pneumatic |
| Tyre type rear | Pneumatic |
| Tyre size front | 405x70-20 |
| Tyre size rear | 10.5x80-18 |
| Timbang | 5928 kg |
| Details | cabin, heating, 3 hydraulic functions |