- Home
- Products
- Forklift na truck
- 174998 Jungheinrich EFG-535-KS
174998
Jungheinrich EFG-535-KS
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 3500 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2020 |
| Pagbasa ng Metro | 2802 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 440 cm |
| Pinababang taas (cm) | 215 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 775 |
| Battery year of manufacture | 2020 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 250x70-15 |
| Tyre size rear | 200x75-9 |
| Timbang | 6536 kg |
| Fork length | 180 cm |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions, new front tyres, new rear tyres |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |