- Home
- Products
- Forklift na truck
- 174720 Toyota 8-FD-40
174720
Toyota 8-FD-40
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 4000 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2018 |
| Pagbasa ng Metro | 2797 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 470 cm |
| Pinababang taas (cm) | 230 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 250-15 |
| Tyre size rear | 7.00-12 |
| Timbang | 6970 kg |
| Details | exclusively for sale outside the EU, 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |