- Home
- Products
- Forklift na truck
- 174714 Toyota 02-8-FD-25
174714
Toyota 02-8-FD-25
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 2500 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2012 |
| Pagbasa ng Metro | 3687 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 300 cm |
| Pinababang taas (cm) | 200 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Tyre size front | 7.00-12 |
| Tyre size rear | 6.00-9 |
| Timbang | 3720 kg |
| Details | 4 hydraulic functions, exclusively for sale outside the EU |
| Attachment types | Fork Positioner |