- Home
- Products
- Forklift na truck
- 174581 Hyster H-7.0-FT
174581
Hyster H-7.0-FT
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 7000 kg |
|---|---|
| Makina | LP Fuel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2018 |
| Pagbasa ng Metro | 7242 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 614 cm |
| Pinababang taas (cm) | 310 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Double SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 8.25-15 |
| Tyre size rear | 8.25-15 |
| Timbang | 10260 kg |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |