- Home
- Products
- Forklift na truck
- 174376 Mitsubishi FGC-55-KSTC-5
174376
Mitsubishi FGC-55-KSTC-5
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 5500 kg |
|---|---|
| Makina | LP Fuel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2015 |
| Pagbasa ng Metro | 11197 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 810 cm |
| Pinababang taas (cm) | 410 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Cushion |
| Tyre type rear | Cushion |
| Tyre size front | 22x12-16 |
| Tyre size rear | 18x8-12.1 |
| Timbang | 9300 kg |
| Details | 4 hydraulic functions, new seat, new forks |